جمعه، 1 تیر 1403

  بالانس صنعتی عمودی و افقی

  x

  دستگاه بالانس صنعتی

  1 تومان

  کد محصول: PBS-BMV-01

  گارانتی: 12ماه

  دسته بندی: محصولات

  سفارش محصول

  ماشین بالانس

  ماشین بالانس ، ابزاری برای اندازه گیری توزیع نا برابر وزن در جسم دوار است. و برای بالانس کردن قطعات چرخان ماشین مانند روتور موتورهای الکتریکی، فن ها، توربین ها، ترمزهای دیسکی، محرک های دیسکی، پروانه ها و پمپ ها استفاده می شود. این دستگاه معمولاً از دو پایه سفت و سخت تشکیل شده است که با کمک بلبرینگ و تعلیق در بالا از یک سکوی نصب پشتیبانی می‌کنند. جسم مورد آزمایش به پلت فرم پیچ می شود و با تسمه، هوا یا درایو انتهایی چرخانده خواهد شد. با چرخش قطعه، ارتعاش در سیستم تعلیق با سنسورها تشخیص داده می شود و از این اطلاعات برای تعیین میزان عدم تعادل در قطعه استفاده می شود. همراه با اطلاعات فاز، دستگاه می تواند تعیین کند که چقدر و کجا وزنه اضافه یا حذف کند تا قطعه را متعادل کند.

   

  جهت اطلاعات بیشتر در خصوص بالانسهای صنعتی وشرایط فروش این دستگاه ها با شماره 09120643221 تماس حاصل نمائید. 

  انواع آن بالانسی

  استاتیک :

  هنگامی که محور جرم با محور دورانی منطبق نباشد و هنگامی که محور جرم موازی با محور دورانی باشد، عدم تعادل استاتیک در روتور وجود دارد. این به عنوان عدم تعادل تک صفحه  ای نیز شناخته می شود. شکل زیر نشان می دهد که قدر و جهت نیروی تولید شده توسط این عدم تعادل در هر دو ژورنال بلبرینگ برابر است.

  عدم تعادل زوج:


  عدم تعادل زوج زمانی وجود دارد که محور جرم با محور چرخشی منطبق نباشد. و محور چرخشی را در مرکز ثقل روتور قطع می کند. بردارهای نیروی ایجاد شده با این نوع عدم تعادل در هر دو ژورنال یاتاقان از نظر بزرگی برابر هستند، اما در 180 درجه مخالف هستند.

  عدم تعادل دینامیک(پویا):

  عدم تعادل دینامیکی حالتی است که در آن محور جرم با محور چرخشی منطبق نباشد، با آن موازی نباشد و در مرکز ثقل آن را قطع نکند. این شرایط به نام عدم تعادل دو صفحه نیز شناخته می شود. عدم تعادل پویا ترکیبی از استاتیک و عدم تعادل زوج می باشد.

   

  عدم تعادل چرخشی (آن بالانسی) چیست ؟

  عدم تعادل در چرخش، که ناشی از توزیع نامتوازن جرم حول محور چرخش است را آن بالانسی می گویند. جسم دوار یا روتور، زمانی که مرکز جرم آن (محور اینرسی) با مرکز چرخش (محور هندسی) خارج از تراز باشد، نامتعادل است. این عدم تعادل باعث ایجاد یک گشتاور در جهت خط عمل نیرو می کند و در اثر ترکیب این عدم تعادل و حرکت چرخش در روتور یک حرکت نوسانی، یا ارتعاش سازه های (یا هما    ن ویبرشین) در حال چرخش می دهد.

  `در تعریف اصلی این پدیده:

   مقدار خارج از محور بودن جرم از محور چرخش بیان می شود که به عنوان حاصل ضرب این جرم ضربدر فاصله از محور چرخشی، مانند گرم-میلی متر (gmm) یا کیلوگرم متر (kgm).

  عدم تعادل (آن بالانسی) یک کمیت برداری است. بنابراین جهت برداری یا زاویه برای تعریف مورد نیاز است.

  هدف اصلی از بالانس کردن چه می باشد ؟

  1. افزایش کیفیت تولید
  2. افزایش طول عمر ماشین آلات (افزایش عمر بلبرینگ ها ، یاتاقانها و رتوروها و...)
  3. کاهش نویز های خروجی دستگاه(نویز صوتی ، حرارتی و مخابراتی و...

  مشخصات فنی محصول

  • ماکزیمم وزن قطعه 10تا 1000کیلوگرم
  • ماکزیمم قطر شفت روتور 1000میلیمتر
  • حساسیت 0.08 الی 25گرم بر میلیمتر
  • طول شفت 200الی 3200میلیمتر

  پرسش های متداول کاربران

  سوالی برای این محصول ثبت نشده است