سه شنبه، 4 اردیبهشت 1403

  تستر برد مدار چاپی ، جیگ تستر FCT

  x

  تستر برد مدار چاپی ، جیگ تستر

  1 تومان

  کد محصول: JigTester

  گارانتی: 6 ماه

  دسته بندی: محصولات

  سفارش محصول

  هر پروژه الکترونیکی حتی اگر به درستی طراحی شده باشد و با نهایت دقت نیز مونتاژ شده باشد، مستعد اشکال و مشکلات است.

  بسیار مهم است که محصول یا برد مدار چاپی را به طور کامل در مراحل اولیه طراحی آزمایش کنید تا مطمئن شوید که پروژه های شما به خوبی پیش می رود. تست PCB را می توان در سطح طراحی PCB پس از استفاده از تکنیک های مختلف تجزیه و تحلیل طراحی مانند EMI، یکپارچگی سیگنال و یکپارچگی توان انجام داد، مسائل طراحی PCB را می توان به حداقل رساند. اما چگونه می توانید PCB را هنگامی که PCB برد برهنه در دست شماست یا پس از مونتاژ قطعات PCB آزمایش کنید؟ چگونه می توانید مطمئن شوید که هیچ اتصال کوتاه ، ویا اتصالات لحیم باز یا لحیم کاری اشتباهی روی نداده است؟ چگونه می توان مطمئن شد که مقدار جریان ، عملکرد، مقادیر قطعات و امپدانس آنها در مقدار درستی است و مورد تایید می باشد؟ این دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهیم در مورد نحوه آزمایش PCB با دستگاه‌های تست PCB با شما در میان بگذاریم.

   

  جهت اطلاع از شرایط و نحوه فروش تستر های الکترونیک ، جیگ تستر با شماره تماس 09120643221 تماس حاصل نمایید .

  جک و فیکسچر تست PCB چیست؟

  همیشه خوب است که اصطلاحات رایج مورد استفاده در تجارت تست سخت افزار الکترونیک را بدانید و درک کنید. به طور کلی، یک فیکسچر آزمایشی یا جیک آزمایشی جزء حاوی بستر میخ است که برای آزمایش PCB یا محصول مونتاژ شده استفاده می شود. برخی از تجهیزات تست PCB را می توان برای آزمایش عملکردی کانکتور لبه استفاده کرد.

  این تجهیزات تست PCB می تواند به صورت مکانیکی یا پنوماتیکی کار کند. تجهیزات مکانیکی تست PCB کاربر را ملزم می کند که کلاه بالایی دستگاه آزمایشی را به صورت دستی روی PCB ببندد و آن را در جای خود نگه دارد. این کار بستر ناخن ها را فعال می کند و آن را روی PCB فشار می دهد. با توجه به مکانیسم درگیر، تجهیزات تست مکانیکی در مقایسه با تجهیزات تست پنوماتیک ارزان‌تر هستند.

   

  برای تست PCB از جک ها و فیکسچرهای تست PCB طراحی شده تخصصی و سفارشی استفاده می شود. نقطه تست شناسایی و بررسی می شود تا ورودی داده شود و خروجی اندازه گیری شود. دستگاه تست PCB را می توان به عنوان دستگاه یا ماشینی شناسایی کرد که قطعه ای از کار ماشین را نگه می دارد که امروزه از هوش الکترونیکی زیادی تشکیل شده است و ابزارهای کار بر روی آن را هدایت می کند. نباید آن را با تجهیزات تست PCB که برای محکم نگه داشتن جسم در جای خود استفاده می شود، اشتباه گرفت. با این حال، در تست PCB، هر دو عبارت تست جیگ و فیکسچر تست به جای یکدیگر به عنوان یک راه حل الکترومکانیکی برای آزمایش بردهای مدار چاپی یا PCB استفاده می شوند. دستگاه های تست PCB و تجهیزات تست سفارشی مطابق با کاربرد برد برای تست نقاط تست آن ساخته می شوند.

  روش های مختلف تست PCB

  1. آزمایش PCB تخته برهنه

   

   

  تست PCB تخته لخت آزمایشاتی است که بر روی بردهای خالی از جمعیت انجام می شود که در آن اتصال مدار تعریف شده به درستی بر روی برد ساخته شده تأیید می شود. ولتاژ کمی اعمال می شود و در نقاط مناسب تایید می شود، "کوتاه"، "باز" ​​در این نوع آزمایش ها مشخص می شود. سی تی اسکن صنعتی می تواند جزئیات مسیر و اتصالات لحیم شده را با ایجاد یک رندر سه بعدی از برد همراه با برش های تصویر دو بعدی نشان دهد.

   

  2. تست های PCB سطح مونتاژ

  پس از اینکه برد به درستی مونتاژ شد، ممکن است به روش های مختلفی با استفاده از بازرسی دستی یا با استفاده از تجهیزات تست خودکار گران قیمت (ATE) آزمایش شود. تجهیزات تست اتوماتیک تست PCB و تست تجهیزات را بسیار سریع انجام می دهد. تجهیزات تست اتوماتیک بسیار گران هستند و بنابراین لازم است نوع مناسب برای برنامه و برد مورد آزمایش انتخاب شود.

  3. تست های عملکردی PCB

  تست عملکردی (FCT) به عنوان مرحله نهایی ساخت استفاده می شود. این یک تشخیص عبور/عیب را بر روی PCB های تمام شده قبل از ارسال ارائه می دهد. هدف FCT از تولید، تأیید این است که سخت افزار محصول عاری از نقص است که در غیر این صورت می تواند بر عملکرد صحیح محصول در یک برنامه سیستمی تأثیر منفی بگذارد.

   

  به طور خلاصه، FCT عملکرد PCB و رفتار آن را تأیید می کند. تاکید بر این نکته مهم است که الزامات یک تست عملکردی، توسعه آن و رویه‌های آن از PCB به PCB و سیستمی به سیستم دیگر بسیار متفاوت است. تسترهای عملکردی PCB معمولاً از طریق رابط لبه آن یا یک نقطه پروب آزمایشی با PCB تحت آزمایش ارتباط برقرار می کنند. این آزمایش PCB محیط الکتریکی نهایی را که در آن PCB استفاده خواهد شد شبیه سازی می کند. متداول‌ترین شکل تست عملکردی که به عنوان "مکت‌آپ داغ" شناخته می‌شود، به سادگی تأیید می‌کند که PCB به درستی کار می‌کند. آزمایش‌های کاربردی پیچیده‌تر PCB شامل چرخش PCB از طریق طیف گسترده‌ای از آزمایش‌های عملیاتی است.

   

  مشخصات فنی محصول

  • برای دریافت مشخصات فنی این محصول، لطفا تماس بگیرید.

  پرسش های متداول کاربران

  سوالی برای این محصول ثبت نشده است